Nawigacja

  • Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosławicach

    Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosławicach

    16 kwietnia do naszej szkoły przybyli uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Muzycznej I
    Stopnia w Domosławicach – Odzdziału w Porąbce Uszewskiej.
    Goście przygotowali dla nas krótkie występy muzyczne oraz prezentację instrumentów na których
    grali. Nasi uczniowie mieli również okazję do odpowiadania na pytania konkursowe dotyczące
    instrumentów, za co otrzymali ciekawe upominki.
    Takie spotkania to przede wszystkim zachęta uczniów do rozwijania talentów muzycznych.
    Dziękujemy!

  • Konkurs w Jaworsku

    Konkurs w Jaworsku

    Dnia 14 kwietnia odbył się w PSP im.Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku konkurs gminny na najładniejszą pisankę. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali uczniowie:

    Filip Sikoń -kl.III

    Igor Góral -kl.II

    Emilia Mikoda -kl.VI

    Magdalena Krzyżak -kl.VI

    Miło nam poinformować że uczniowie ci zdobyli:

    Filip Sikoń-I miejsce w kategorii klas I-III

    Igor Góral-wyróżnienie

    Emilia Mikoda-II miejsce w kategorii klas IV-VI.

    Magdalena Krzyżak -wyróżnienie

    Gratulujemy!

  • ,,Rozśpiewane przedszkola i szkoły"

    ,,Rozśpiewane przedszkola i szkoły"

    Dnia 04.04.25 w DCK w Jastwi odbył się konkurs ,,Rozśpiewane przedszkola i szkoły" Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno -Przedszkolny w Sufczynie. Miło nam przekazać informację że w tym konkursie nasz uczeń klasy II Maciej Szpak otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

  • ,,Malowanie jest łatwe"

    ,,Malowanie jest łatwe"

     

    Dnia 28 marca w Biadolinach Szlacheckich odbył się Gminny konkurs ,,Malowanie jest łatwe"

    W konkursie tym brali udział uczniowie naszej szkoły i zajęli:

    Jakub Zwoleń II miejsce (klasy I-III)

    Emilia Mikoda II miejsce (klasy IV -VI)

    Gratulujemy!

  • WIELKANOC

    WIELKANOC
  • XXIV Gminne Spotkania Teatralne

    XXIV Gminne Spotkania Teatralne

    Dnia 10 kwietnia w naszej szkole odbył się XXIV Gminny Przegląd Teatralny.Do  udziału w przeglądzie zostały zgłoszone dwa zespoły.Zespół teatralny Arlekin z Dębna -opiekun Anna Hojnowska,oraz zespół teatralny Niedźwiadki ,którego opiekunem jest Maria Ochwat.Zespół Arlekin przedstawił sztukę teatralną ,,Mały Książę" w wykonaniu uczniów klas starszych.Zespół Niedźwiadki  którego aktorzy to uczniowie klas młodszych przedstawił inscenizację bajki ,,Kopciuszek".Obie sztuki przedstawiały bardzo ważne myśli i prawdy o życiu i ludzkich zachowaniach.Każda z tych sztuk była bardzo dobrze opracowana a aktorzy trafnie dobrani do przydzielonej roli.Przedstawione sztuki wywarły duże wrażenie nie tylko na jury, ale przede wszystkim na  odbiorcy czyli dzieciach.Jury w składzie:

     Dyrektor GOK w Jastwi pan Łukasz Przybyło

    Pani Maria Marecik-były dyrektor PSP w Łoniowej,

    oraz Pani Anna Mikosz dyrektor PSP w Niedźwiedzy, przyznali dwa równorzędne pierwsze miejsca obu zespołom.Tradycyjnie w nagrodę   zespoły te pojadą do teatru w Tarnowie na sztukę teatralną ,,Piotruś Pan".

  • Biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi...

    Biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi...

                11 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się uroczysta akademia poświęcona Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

                W tym roku mija 85 lat od mordu, jakiego dokonali Sowieci na polskich żołnierzach i intelektualistach, a czego symbolem stał się Katyń. To właśnie w tym miejscu w czasie II wojny światowej zostały odkryte przez Niemców zbiorowe mogiły polskich jeńców. Na wskazanie pozostałych miejsc zbrodni stalinowskich trzeba było czekać, aż do upadku komunizmu, kiedy to Rosjanie oficjalnie przyznali się do dokonanego mordu.

                W  montażu słowno-muzycznym uczniowie klas V i VI przypomnieli społeczności szkolnej te tragiczne wydarzenia z dziejów naszych Ojczyzny. Obok zarysu historycznego, pojawiły się pełne refleksji wiersze oraz pięknie wykonane piosenki.

                Uroczystość była nie tylko okazją do refleksji nad tragiczną historią, ale także do budowania tożsamości i świadomości historycznej wśród młodego pokolenia.

                Uczniowie przypomnieli nam również, że w  70-tą rocznicę zbrodni do Katynia udała się polska delegacja składająca się z najwyższych przedstawicieli państwowych na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Niestety, samolot nie doleciał na miejsce przeznaczenia. 10 kwietnia o godz. 8. 41 Ci, którzy mieli oddać hołd pomordowanym, sami zginęli na lotnisku w Smoleńsku.

                W drugiej części akademii pan Janusz Gagatek opowiedział zebranym historię swojego dziadka, który został zesłany na Syberię podczas I wojny światowej i któremu po wielu trudach udało się wrócić do rodziny. Pan Janusz Gagatek wykonał również dwie piękne pieśni: „Żal za Podolem” oraz „ Małe miasteczko na wschodzie”.

  • Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

    Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

    4 marca 2025 r. uczniowie Wojciech Niemiec i Łukasz Janowski reprezentowali naszą szkołę na gminnym etapie  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania testowe między innymi z zakresu historii straży pożarnych i ochrony i prewencji przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, organizacji i prowadzenia akcji ratowniczych i sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

    Najlepszym w kategorii klas 5-8 okazał się Łukasz Janowski, który zajął 1 miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu powiatowego.

    Łukaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na dalszych etapach konkursu.

  • Oil City

    Oil City

                21 marca uczniowie klas VI i VIII uczestniczyli w przedsiębiorczo-ekonomicznej grze Oil City -  planszowej grze symulacyjnej o początkach przemysłu naftowego w Galicji.

                Gracze wcielili się w postacie autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Działali w trzyosobowych spółkach. Kupowali działki, inwestowali w ich rozwój, zatrudniali wiertaczy, rozbudowywali infrastrukturę, prowadzili wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny). Uczestnicy podczas rozgrywki uczyli się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach  zmian cen surowców.

                Wygrała spółka, która po sześciu turach gry uzyskała największą wartość, ale z pewnością można uznać, że tak naprawdę sukces odnieśli wszyscy, bowiem nabyli cenne umiejętności przedsiębiorczości i współpracy.

     Grę poprowadziła dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku pani Alicja Koźmińska.

  • „Dzień bez plecaka” – święto pomysłowości naszych uczniów

    „Dzień bez plecaka” – święto pomysłowości naszych uczniów

     

     

    W czwartek, 20 marca 2025 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka z ang. „no backpack day”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

    Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.

    Podczas „No backpack day” dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. W ten sposób chcą zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

    Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole  chlebaki, walizki, suszarki na ubrania, kosze na zakupy, skrzynki na narzędzia, kaski,  i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.  Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

  • Pasjonaci, których warto poznać

    Pasjonaci, których warto poznać

     

     

    W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) uczniowie klasy 4 i 5 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, uczestniczyli w pieszej wycieczce do Łoniowej.

    W ramach projektu "Zachowajmy naszą tradycję, czyli Pasjonaci, których warto poznać" ,  dzieci wspólnie z panią Marią Maturą piekły prawdziwy wiejski chleb, pomagając w kuchni przy przygotowaniach.

    Następnie pan Andrzej Matura opowiedział o łopołce, tradycyjnym koszu  z łyka dębowego wyplatanym przez Łoniowiaków.

    Podczas wycieczki uczniowie mieli także okazję spróbować pysznej drożdżówki z serem i śliwkami. Słodki poczęstunek to bardzo miły gest ze strony Gospodarzy.

    Kolejnym punktem programu była wizyta w Izbie Pamięci Wsi w Łoniowej. Dzieci miały możliwość obejrzenia starych sprzętów wykorzystywanych w gospodarstwie i kuchni, a także obejrzenia starych map i dokumentów.

    W izbie uczniowie od razu zwrócili uwagę na szafę, która do złudzenia przypominała tę znaną z książek o Narnii.

    To był naprawdę wspaniały dzień, pełen wrażeń, a zapach świeżo upieczonego chleba oraz gościnność Państwa  Maturów na długo pozostaną w naszej pamięci.

  • Rzeczpospolitej przysięgali

    Rzeczpospolitej przysięgali

     

     

    3 marca 2025 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość
    z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To polskie święto
    państwowe obchodzone corocznie 1 marca od 2011 roku poświęcone
    żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data
    upamiętnia mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia
    „Wolność
    i Niezawisłość”, którzy zginęli właśnie tego dnia 1951 roku
    w więzieniu przy ul. Rakowieckiej zamordowani strzałem w tył głowy. Dzień
    ten ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy, którzy oddali swoje życie w walce
    przeciwko komunistycznej dyktaturze, a przez długie lata byli skazani
    na zapomnienie. Podczas akademii uczniowie przypomnieli historię i nazwiska
    żołnierzy niezłomnych, m.in. Danuty Siedzikówny ps. Inka, Witolda Pileckiego
    ps. Witold, Zygmunta Szyndzielarza ps. Łupaszka, Hieronima Dekutowskiego
    ps. Zapora, Piotra Jankowskiego ps. Jeleń, Józefa Franczaka ps. Lalek.
    W atmosferę zadumy wprowadziły nas słowa narratorów, utwory,
    poświęcone Niezłomnym, recytowane przez uczniów klasy szóstej i ósmej,
    piosenki w wykonaniu uczniów klasy piątej. Na zakończenie narratorzy
    odczytali wezwanie do apelu Niezłomnych i najwierniejszych z wiernych. W
    naszej uroczystości wzięli udział niezwykli goście - Lucyna i Bronisław
    Jamerowie, członkowie rodziny Kazimierza Rzepki, Cichociemnego
    pochodzącego z Biadolin Szlacheckich, żołnierza jednej z najlepiej wyszkolonych specjalnych
    grup bojowych II wojny światowej. Akademię powtórzyliśmy dla mieszkańców
    Niedźwiedzy w kościele parafialnym dn. 9. marca. Postawa Żołnierzy
    Wyklętych skłania do refleksji, że od naszych bohaterów możemy się uczyć
    niezłomnej postawy patriotycznej i poświęcenia.
    Za zorganizowanie uroczystości odpowiedzialna była Małgorzata Sacha.

  • Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału

    Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału

    Jak mówi staropolskie przysłowie: „Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zjedzą pole i będzie miał pustki w stodole.”

     

    Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce według tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejszymi potrawami są pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami.

    W naszej szkole również tradycji stało się zadość. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pączkowy poczęstunek.

  • „Archipelag Skarbów”

    „Archipelag Skarbów”

     

    W dniach 18.02 2025 r. i 19.02.2025r.  klasa VIII  uczestniczyła w programie profilaktyki zintegrowanej o nazwie „Archipelag Skarbów”. Spotkanie zostało zorganizowane w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sufczynie.

    Warsztaty zostały przeprowadzone przez specjalnie przeszkolonych trenerów. Dotyczyły kluczowych tematów okresu dojrzewania, takich jak: przyjaźń, uczucia i emocje, miłość,  rodzina, seksualność człowieka. Zajęcia  miały charakter wykładu, pogadanki z multimedialną prezentacją, różnorodnych  ćwiczeń, które  angażowały młodzież. Nasi uczniowie chętnie włączali się do wykonywania wielu zadań.

    Jednym z elementów warsztatów był festiwal twórczości młodzieży. Chętni uczniowie po pierwszym dniu spotkania  mieli przygotować wiersze, plakaty, piosenki lub prezentacje komputerowe (do wyboru). na tematy, które były poruszane w pierwszym dniu warsztatów.

    Dwudniowe warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem naszej młodzieży.

  • A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie Gęsi, iż swój język mają. Autor: Mikołaj Rej;

    A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie Gęsi, iż swój język mają. Autor: Mikołaj Rej;

     

     

    21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas czwartej i szóstej wzięli udział w różnych łamigłówkach językowych, m.in. w dopasowywaniu autorów do ich utworów. Rozmawialiśmy również o archaizmach, łamańcach językowych oraz przysłowiach. Wszystkie zadania przygotowała pani Wioletta Marecik. 

    Był to dzień pełen wiedzy i zabawy, który przypomniał nam, jak istotne jest pielęgnowanie i szanowanie naszego ojczystego języka.

  • Nauka fizyki i chemii nie musi być nudna

     Nauka fizyki i chemii nie musi być nudna

    14 lutego 2025r. naszą szkołę odwiedził przedstawiciel grupy „Zaelektryzowani”. Animator
    w interesujący i jednocześnie humorystyczny sposób przedstawił różnorodne eksperymenty z
    dziedziny fizyki i chemii. W programie znalazły się doświadczenia z zakresu obu
    dziedzin dotyczące właściwości fizyczno – chemicznych wybranych gazów, m.in.
    helu, azotu, wodoru. Po każdym pokazie prowadzący szczegółowo objaśniał zasady
    działania zaprezentowanych doświadczeń Uczniowie mogli usłyszeć między innymi,
    jak hel wpływa na struny głosowe, zmieniając ich wysokość głosu podczas
    mówienia. Pokaz dostarczył wiele radości i uśmiechu oraz sporą porcję wiedzy.
    Uczniowie przekonali się, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna, a wręcz
    przeciwnie może być jednocześnie efektywna, ciekawa i widowiskowa.

  • Miłe słowa  i okazywanie sympatii poprawiają humor

    Miłe słowa  i okazywanie sympatii poprawiają humor

    14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości,
    sympatii jak i przyjaźni.
    Z tej okazji Samorząd Uczniowski, jak co roku, zorganizował pocztę walentynkową. Pięknie
    ozdobiona skrzynka pocztowa czekała przez kilka dni na kartki walentynkowe. Każdy z
    uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się
    ogromnym zainteresowaniem. 14 lutego korespondencja została dostarczona do adresatów
    przez Zuzię i Anię. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Nie
    zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli. Pamiętajmy o tym, że miłe
    słowa  i okazywanie sympatii poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie. W tym
    szczególnym dniu oprócz kartek walentynkowych wszyscy uczniowie otrzymali lizaki
    ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

  • Powiatowe Targi Edukacyjne

    11.02.2025 r. uczniowie z klasy VIII udali się na Powiatowe Targi Edukacyjne do Zespołu
    Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.
    Przyszli absolwenci szkół podstawowych odwiedzali stoiska przygotowane przez uczniów i
    nauczycieli szkół średnich i placówek edukacyjnych Powiatu Brzeskiego. Dyrektor ZSTiB
    Jerzy Soska dokonał oficjalnego otwarcia, przywitał zebranych gości, przybyłych nauczycieli
    i ósmoklasistów ze szkół podstawowych. W przemówieniu skierowanym do młodzieży
    podkreślił istotę najbliższych decyzji, które będą musieli podjąć ósmoklasiści. Zaznaczył, że
    Targi organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych, aby wyposażyć ich w pełną
    informację o szkołach i kierunkach kształcenia. Swoją bogatą ofertę edukacyjną prezentowali:
    Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Zespół Szkół w Czchowie,
    Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku, Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w
    Brzesku, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze i Specjalny Ośrodek Szkolno-
    Wychowawczy w Złotej.
    Porady w zakresie doradztwa zawodowego młodzież mogła uzyskać na stoiskach:
    Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Centrum
    Edukacji czy Biblioteki Pedagogicznej.
    Po zakończonym obejściu wszystkich stanowisk, odbył się guiz przygotowany przez uczniów
    ZSTiB na temat wiedzy jaką uczniowie zdobyli na poszczególnych stanowiskach. Zwycięzcą
    konkursu okazała się Szkoła Podstawowa z Porąbki Uszewskiej. Na koniec Targów wszyscy
    uczniowie zatańczyli taniec integracyjny-Belgijkę.

  • Święto  Babci i Dziadka

    Święto  Babci i Dziadka

    Dnia 08.02.2025 r. pod patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego odbyło się  w naszej szkole  Święto  Babci i Dziadka.

       Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni Babcie i Dziadkowie,  Zastępca Wójta Pani Ewa Płaneta oraz Ksiądz Proboszcz Andrzej Wilk. Dyrektor szkoły  Anna Mikosz, serdecznie witając przybyłych gości, zwróciła uwagę na rolę i znaczenie Babci i  Dziadka w życiu każdego dziecka. Na początek gościnnie zaproszony zespół ,,Mali Łoniowiacy”, pod kierunkiem pani Marii Dudek, zatańczył dla gości tradycyjnego ,,Krakowiaka" oraz przedstawił wiązankę melodii krakowskich na podstawie Projektu opracowanego przez Wiolettę Marecik ,,Zachowajmy naszą tradycję, czyli pasjonaci, których warto poznać”. Następnie uczniowie klasy I, II, III i IV pod opieką swych wychowawców zaprezentowali swoje ciekawe programy artystyczne. Uczennice Lena Trojan i Julia Sikoń zaśpiewały kolędy. Magdalena Krzyżak i Julia Roman, uczennice klasy VI,  wyśpiewały w piosenkach podziękowania dla Babci i Dziadka. Uczniowie klasy III i  Emilia Mikoda, uczennica klasy VI, swym  tańcem wzbogaciły program artystyczny dla gości. Pod koniec tradycyjnie wystąpił Zespół Śpiewaczy '' Niedźwiedzoki" 

       Na zakończenie, dyrektor szkoły Anna Mikosz, podziękowała zaproszonym gościom za przybycie oraz: 

    Zespołowi,, Mali Łoniowiacy", pod kierunkiem  p. Marii Dudek, za piękny  taniec. 

    Zespołowi  Śpiewaczemu ,,Niedźwiedzoki" za uświetnienie uroczystości śpiewem.

    Marii Ochwat za koordynację uroczystości, przygotowanie występu uczniów klasy II oraz Magdaleny Krzyżak i Julii Roman.

    Beacie Baka za przygotowanie uczniów klasy I oraz pomoc w występie uczniów klasy III, Angelice Doroż za przygotowanie uczniów klasy III,

    Janowi Sacha za przygotowanie uczniów klasy IV, solistek Leny Trojan I Julii Sikoń  do występu oraz przygotowanie nagłośnienia uroczystości,

     Marii Ochwat, Beacie Koczwara i Joannie Witkowskiej za wykonanie dekoracji sali,

    Beacie Koczwara, Małgorzacie Sacha, Marii Ochwat, Beacie Baka, Marzenie Curyłło, uczniom klasy  VIII  za wszelką pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. 

    Kacprowi Dudkowi, absolwentowi naszej szkoły, za obsługę sprzętu nagłaśniającego uroczystość, Radzie Rodziców za sfinansowanie i przygotowanie poczęstunku oraz obsługę  gości.

     

  • Zaproszenie do udziału w rodzinnym konkursie jubileuszowym

    Zaproszenie do udziału w rodzinnym konkursie jubileuszowym

    Zaproszenie do udziału w rodzinnym konkursie jubileuszowym

    Z radością zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie jubileuszowym na makietę Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy!

    To wyjątkowa okazja, by twórczo uczcić historię naszej szkoły i zaangażować się w kreatywną zabawę. Konkurs jest otwarty dla wszystkich rodzin ( rodzice  i dzieci ) które chcą wspólnie stworzyć oryginalną makietę przedstawiającą naszą szkołę lub jej okolice.

    Przewidziano niebanalne nagrody, które z pewnością zachwycą uczestników. Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin można znaleźć na plakacie oraz w załączonym regulaminie.

    Liczymy na Waszą kreatywność i zaangażowanie! Dołączcie do nas i twórzmy razem niezapomnianą pamiątkę jubileuszową!

    Serdecznie zapraszamy!

    Jubileuszowy , szkolny konkurs na makietę  Publicznej Szkoły Podstawowej

    im. Jana Dudka w Niedźwiedzy  – regulamin.

     

     

    W związku z jubileuszem 70 -lecia  szkoły,  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dudka w Niedźwiedzy ogłasza  konkurs na makietę  naszej  placówki.

    1. Konkurs skierowany jest do rodziców i  uczniów klas 1-8.
    2. Celem konkursu jest:
      • kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły;
      • rozwijanie zainteresowania i talentów uczniów ,
      • kształtowanie wyobraźni przestrzennej,
      • pobudzanie aktywności twórczej.
    3. Zadaniem uczestników będzie wykonanie przestrzennej makiety Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. Makieta powinna być wykonana na sztywnym podłożu np. sztywnym kartonie, płycie, styropianie a  elementy makiety muszą być trwale połączone z podstawą tak, aby makieta nie uległa uszkodzeniu. Wielkość oraz technika wykonania makiety dowolna.
    4. Jest to konkurs rodzinny, zachęcamy do wykonania pracy wraz z dziećmi!
    5. Makieta powinna zawierać  metryczkę, przymocowaną w widocznym miejscu. Musi zawierać dane: imię i nazwisko, klasa.
    6. Termin składania prac: 10.06.2025r.
    7. Gotowe makiety należy dostarczyć do organizatora: p. Wioletty Marecik.
    8. Wystawa prac zostanie zaprezentowana w Szkole Podstawowej

    im. Jana Dudka w Niedźwiedzy podczas uroczystości jubileuszowych we wrześniu.

    1. Komisja konkursowa dokona oceny prac oraz wyłoni laureatów konkursu.
    2. Ocenie będzie podlegać:
    • staranność pracy,
    • ogólne wrażenie estetyczne,
    • zgodność z tematyką,
    • oryginalność i kreatywność.
    1. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom i upominki a dla zwycięzców przewidziane są nagrody główne.
    2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec czerwca a zdjęcia prac  opublikowane na stronie internetowej szkoły.
    1. Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje prawo do odwołania od niej.
    2. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że akceptuje wszystkie zasady zawarte w regulaminie.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • PSP NIEDŹWIEDZA
    Niedzwiedza 130
    32-854 Porąbka Uszewska
  • (+14) 66-56-248

Galeria zdjęć