Nawigacja

  • Akademia z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    Akademia z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    W dniu 10 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wydarzenie to było wyjątkowym hołdem dla tych, którzy ponieśli niewyobrażalne cierpienia w wyniku zbrodni dokonanej podczas II wojny światowej. Akademia została przygotowana z ogromnym zaangażowaniem przez uczniów klasy VII oraz ich wychowawcę. To właśnie ich serca i umysły kierowały procesem twórczym, aby oddać należyty hołd ofiarom Katyńskiej Tragedii.

    W trakcie tej wzruszającej uroczystości, zostały przywołane słowa Wisławy Szymborskiej:


    "Katyń, Las Katyński,
    Bezduszny przeciw światu, beznamiętny przeciw chwale."


    Te proste, ale silne słowa, przypomniały nam o tragicznych wydarzeniach i uczciły pamięć tych, którzy nieśli śmierć w imię wolności i godności. Akademia była naszym hołdem dla tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za naszą wolność. Po części artystycznej, uczniowie klas starszych, słuchali z uwagą nietypowej lekcji historii. O życiu w powojennej Polsce opowiadał nam mieszkaniec pobliskiej WolivDębińskiej - Pan Stefan Sakłak – działacz ,,Solidarności”.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej ważnej uroczystości.

  • Świąteczny apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

    Świąteczny apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

           27 marca o godzinie 9.00 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.  Uczniowie klas: czwartej, siódmej i ósmej przedstawili program artystyczny, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Występujący zaprezentowali zwyczaje wielkanocne i przybliżyli symbolikę świąt, zaczynając od Niedzieli Palmowej, a kończąc na zwyczaju śmigusa-dyngusa. Program uzupełniały
    podkłady muzyczne dostosowane do konkretnego wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Całość podkreślała świąteczna dekoracja nawiązująca do czekających nas wydarzeń. Po zakończonej uroczystości Samorząd Uczniowski obdarował pracowników szkoły pięknymi kartkami świątecznymi, a Pani Dyrektor życzyła wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzicom zdrowych i spokojnych świąt.

    Przy organizacji apelu współpracowały: Beata Koczwara, Maria Ochwat, Małgorzata Sacha i Joanna Witkowska.

  • PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ NIEDŹWIEDZA 2024

    PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ NIEDŹWIEDZA 2024

                 Dnia 13 marca 2024 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I –VII. Prace – pisanki uczniowie mogli wykonać w ciągu dwóch godzin zegarowych, dowolną techniką i z wybranego przez siebie materiału. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem i skupieniem realizowali swoje pisankowe projekty. Należy zwrócić uwagę na fakt, że dzieci starały się pracować powoli i dokładnie. Miały świadomość, ze to wpłynie na estetykę dzieła i być może odniesienie sukcesu. Wykonane pisanki zostały wystawione z przypisanym numerem na ocenę, którą dokona Jury:

    - Angelika Doroż

    - Beata Koczwara

    - Joanna Witkowska

          Jury oceniała prace w trzech grupach wiekowych. Po wnikliwej obserwacji wykonanych prac w każdej grupie wiekowej, komisja postanowiła przyznać następujące miejsca uczniom:


    KLASY I – III

    1.Miłosz Dudek

    2.Adrian Dudek

    3.Antoni Niemiec

    KLASY IV – VI

    1. Milena Kliś

    2. Krzyżak Magdalena

    3. Emilia Mikoda

    KLASY VII – VIII

    1.Nikola Roman

    2.Wiktor Niewitała

    3. Anna Cicha

    Wyżej wymienieni uczniowie pojadą do PSP w Jaworsku ,gdzie wezmą udział w Gminnym Konkursie na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną. Wszystkim małym artystom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursie na szczeblu gminnym w Jaworsku.

    Opracowanie: Maria Ochwat

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Ocalić od zapomnienia  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          1 marca 2023 r. o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data upamiętnia mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy zginęli właśnie tego dnia 1951 roku w więzieniu przy ul. Rakowieckiej od strzału w tył głowy. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy, którzy oddali swoje życie w walce przeciwko komunistycznej dyktaturze, a przez długie lata byli skazani na zapomnienie.       Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli historię i nazwiska żołnierzy niezłomnych, m.in. Danuty Siedzikówny ps. Inka, Zygmunta Szyndzielarza ps. Łupaszka, Witolda Pileckiego ps. Witold, Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora, Tadeusza Kuncewicza ps. Podkowa, Józefa Kurasia ps. Ogień.
          W atmosferę zadumy wprowadziły nas utwory recytowane przez uczniów klasy piątej i siódmej, piosenka w wykonaniu duetu naszych uczniów i słowa narratorów. Na zakończenie apelu zapaliliśmy symboliczne Światło Pamięci poświęcone Żołnierzom Wyklętym. To wszystko skłania nas do refleksji, że od naszych bohaterów możemy się uczyć niezłomnej postawy patriotycznej i poświęcenia.
    Za zorganizowanie uroczystości była odpowiedzialna Małgorzata Sacha.

  • ZABAWA CHOINKOWA

    ZABAWA CHOINKOWA

          W czwartek, poprzedzający ferie zimowe, w naszej szkole zaroiło się od rycerzy, superbohaterów i księżniczek! A to wszystko z racji odbywającej się w ten dzień zabawy choinkowej. Uczniowie świetnie bawili się do muzyki na sali gimnastycznej. Ponadto, Samorząd Szkolny przygotował loterię fantową, w której uczniowie mogli wygrać nagrody, jednocześnie wspierając działalność Samorządu. Dla klas młodszych przygotowano również układy do wspólnego zatańczenia. Na zabawie nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców, którzy zadbali o pyszny poczęstunek. Na zakończenie balu wybrano króla i królową, a dla wszystkich przebierańców czekał słodki upominek od Pani Dyrektor Szkoły.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, obchodzone co roku z wielką radością i ciepłem. Przepełnione jest serdecznością i rodzinną atmosferą. Staje się ono okazją do przeżywania niezapomnianych chwil pełnych emocji i zabaw. W naszej szkole zarówno nauczyciele, jak również podopieczni przykładają dużą uwagę do celebracji tego dnia, organizując Dzień Babci i Dziadka połączony z Dniem Seniora, który pozwala dzieciom na wyrażenie swojej miłości i wdzięczności. Z myślą o dobrym nastroju wszystkich gości Nauczyciele Pani Angelika Doroż wraz z Panią Marią Ochwat przygotowały dekorację sali.
    Dnia 20 stycznia w Remizie OSP Niedźwiedza zorganizowano Dzień Babci i Dziadka połączony z Dniem Seniora. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do tej uroczystości. Mali artyści z przejęciem, ale i z uśmiechem na ustach prezentowali swoje umiejętności, biorąc udział w Jasełkach, śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz prezentując się w układach tanecznych, a czcigodni goście ze wzruszeniem i łezką w oku odbierali czułe słowa skierowane pod ich adresem. Występy dzieci dały dziadkom najwięcej radości i uśmiechu na twarzy. Swoimi popisami zaskarbiły sobie serca zacnych gości, którzy w podzięce nie szczędzili gorących braw. Wnuczęta w ten sposób odwdzięczyli się Babciom i Dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska, a Seniorom za poświęcenie, życiową mądrość i trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Ten dzień oraz uroczystość na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Na zakończenie części artystycznej, dzieci w dowód wdzięczności za okazaną miłość i trud wychowania, wręczyły Babciom i Dziadkom laurki.

    Na zakończenie Pani Dyrektor – Anna Mikosz podziękowała Panu Wiesławowi Kozłowskiemu Wójtowi Gminy Dębno oraz Jackowi Szklarzowi Zastępcy Wójta Gminy Dębno za przybycie na uroczystość oraz wszelkie inwestycje, a szczególnie termomodernizację, przeprowadzone w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, Księdzu proboszczowi Andrzejowi Wilkowi za każde wsparcie dla naszej placówki szkolnej, Uczniom klas: 0, I, II, III za piękny występ, Nauczycielom Pani Małgorzacie Łuszczewskiej za przygotowanie klasy 0, Pani Marii Ochwat za przygotowanie Jasełek, Pani Angelice Doroż za przygotowanie klasy II, Pani Beacie Baka za przygotowanie klasy III. Dyrektor szkoły podziękowała również Nauczycielom, którzy pomagali w organizacji wydarzenia, czyli Pani Beacie Koczwara, Pani Joannie Witkowskiej, Pani Małgorzacie Sacha, Panu Piotrowi Bączkowi, Administracji i Obsłudze: Pani Agnieszce Cichej, Pani Anecie Lis, Panu Januszowi Gagatkowi, Kacprowi Dudkowi Absolwentowi naszej szkoły, Zuzannie Malinowskiej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego za prowadzenie uroczystości, Laureatom Szkolnego Konkursu Kolęd, Radzie Rodziców i Rodzicom: Agnieszce Gliździńskiej, Agnieszce Cichej, Karolinie Góra, Renacie Musiał, Orysławie Hamar, Marzenie Dudek, Dominice Sikoń, Ewelinie Krzyżak, Edycie Niewola za wszelką pomoc w przygotowaniu dzieci, poczęstunku, wypieków oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej i wzruszającej uroczystości. Pani dyrektor podziękowała również Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedzy, Sołectwu, Dębińskiemu Centrum Kultury oraz Zespołowi ,,Niedźwiedzoki”, a także wszystkim Babciom, Dziadkom i Seniorom za przybycie.

  • Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

    Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

    22.12.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Uczennice klasy siódmej, pod opieką pani Beaty Koczwara przedstawiły najpopularniejsze polskie tradycje bożonarodzeniowe oraz przybliżyły wszystkim symbolikę Świąt Bożego Narodzenia: ubieranie choinki, dzielenie się opłatkiem, tradycyjne potrawy wigilijne, sianko pod obrusem, puste miejsce przy stole, wyczekiwanie pierwszej gwiazdki, itp. Wiele emocji wywołał konkurs przygotowany przez uczennice klasy ósmej na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych. Konkurs miał dwie kategorie wiekowe: klas 0-3 i klas 4-6. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z tego zakresu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zasponsorowane przez Samorząd Uczniowski. Punktem kulminacyjnym była uroczysta wigilia szkolna, rozpoczęta przez księdza proboszcza Andrzeja Wilka, wspólne łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu pana Janusza Gagatka. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Anna Mikosz, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom oraz pracownikom szkoły kartki świąteczne, wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty Łuszczewskiej i pani Aleksandry Skwarło. Nie zapomniano również o byłych pracownikach: nauczycielach emerytach, pracownikach obsługi dla których również przygotowano świąteczne kartki i złożono życzenia przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

  • Świąteczne Życzenia

    Świąteczne Życzenia
  • Festiwal Automatyki, Robotyki i Programowania w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku

    Festiwal Automatyki, Robotyki i Programowania w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku

    W dniu 24.11. 2023 r. uczniowie klasy 8 byli ZSTiB w w Brzesku. W trakcie wizyty mieli okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia w ZSTiB , odwiedzić stanowiska współpracujące z ZSTiB firm, min. Proster, Canpack, Igloo. Następnie uczniowie zobaczyli warsztaty. Podziwiali świetnie wyposażone pracownie praktycznej nauki zawodu. Dziękujemy organizatorom za za miłe przyjęcie, pyszny poczęstunek. Z pewnością udział w tym projekcie pomoże ósmoklasistom podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru dalszego kierunku kształcenia.

  • Zakrętki dla Basi

    Zakrętki dla Basi

    Dnia 23 października 2023 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dudka w Niedźwiedzy przekazała 9 worków zakrętek rodzicom Basi Hebdy z Gwoźdźca w ramach wolontariatu.
    Życzymy wszystkiego dobrego !

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    21 listopada to obchodzony w całej Polsce Dzień życzliwości. W tym roku, również nasza szkoła znalazła się w gronie świętujących, pokazując jak ważna jest życzliwość na co dzień, nie tylko od święta. Miłe słowa i gesty towarzyszyły nam podczas przerw i rozmów koleżeńskich. Z kolei na lekcjach wychowawcy przeprowadzili z uczniami, przygotowane przez panią pedagog szkoły, zabawy integrujące. Miały one na celu nauczyć naszych uczniów kulturalnego i życzliwego porozumiewania się między sobą. Skutkiem ubocznym były szerokie uśmiechy i wdzięczność za usłyszane komplementy i miłe słowa. Ponadto, tego dnia postaraliśmy się, aby nasz ubiór miał w sobie żółty element - jest to bowiem kolor życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia postarali się o życzliwą atmosferę w naszej szkole!

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    W naszej szkole, w dniu 14 listopada odbył się Dzień postaci z bajek, w którymuczniowie mogli przebrać się za swoich ulubionych bohaterów. Szkoła była pełnaksiężniczek, rycerzy, policjantów i strażaków - pojawił się nawet smok i tygrys. Klasa VII przypominała sobie tego dnia różnicę między baśniami i bajkami, a następnie zaprosiła klasy O-IV na wspólne czytanie baśni połączone z inscenizacją. Najmłodsi przypomnieli sobie historię o trzech misiach oraz Czerwonym Kapturku. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w przeżywanie Dnia postaci z bajek, a wszystkim rodzicom za pomoc i chęć przygotowania dla dzieci wspaniałych strojów!

  • Święto Niepodległości w Polsce

    Święto Niepodległości w Polsce

    10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Myślą przewodnią scenariusza było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi. Narratorzy przypomnieli wydarzenia, które tworzą dzieje naszego narodu od utraty niepodległości aż do dziś. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy czwartej, piątej i siódmej przeniosły nas w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność, przypominały o tych, którzy poświęcili życie, mówiły o pięknie naszego kraju i podkreślały wartość wolności i wolnej ojczyzny. To wszystko skłania do refleksji, że od naszych bohaterów możemy się uczyć niezłomnej postawy patriotycznej i poświęcenia. 11 listopada uczniowie ponownie zaprezentowali swój występ w kościele parafialnym w czasie Mszy Świętej odprawionej przez księdza Andrzeja Wilka. Po Eucharystii, parafianie, wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor szkoły Anna Mikosz, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej prowadzeni przez sztandar udali się pod krzyż upamiętniający poległych w I wojnie światowej mieszkańców Niedźwiedzy. Uroczystość przygotowały Małgorzata Sacha i Joanna Witkowska.

     

  • Laptopy dla 4-klasistów

    Laptopy dla 4-klasistów

    W ramach Ustawy Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, która ma na celu zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii podczas cyfryzacji edukacji, uczniowie klas IVw całej Polsce do końca roku otrzymają darmowe laptopy.Dnia 17 października 2023 r. Anna Mikosz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy w obecności rodziców przekazała laptopy uczniom naszej szkoły z klasy IV.

  • Spotkanie z panią Joanną Krzyżanek

    Spotkanie z panią Joanną Krzyżanek

    17 października 2023 roku o godz. 11.00 uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w Publicznej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej w autorskim spotkaniu z panią JoannąKrzyżanek, autorką około 100. książek dla dzieci, np. „Króliki Ludwiki. Opowiastkigramatyczne”, „Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne”, „Świnki Sabinki. Matematykapraktyczna”. Jej książki cieszą się ogromną popularnością wśród młodych czytelników. PaniJoanna w bardzo ciekawy sposób poprowadziła warsztaty, nawiązując doskonały kontakt z uczniami. Poprowadziła zabawę ortograficzną, pokazując, że ortografia wcale nie musi być trudna. Podczas spotkania zwróciła uwagę na zagadnienia gramatyczne, zdrowe odżywianie oraz zasady dobrego zachowania. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Partnerstwodla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteki Publiczne Gminy Dębno pozyskały środki na prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach. Wyjazd zorganizowały Małgorzata Sacha i Joanna Witkowska.

  • Dzień Patrona

    Dzień Patrona

    16 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz siódmy świętowali Dzień
    Patrona.
    Przedstawienie opowiadające o życiu i dorobku artystycznym Jana Dudka 
    przygotowały dzieci z klas: II,III, V i VII wraz z opiekunami panią Beatą Baką i
    Angeliką Doroż. W swoim występie pt: „W muzeum Jana Dudka” uczniowie przede
    wszystkim podkreślali, jak ważne jest utożsamianie się z wartościami i ideami, które
    głosił i według których żył Jan Dudek.
    Na uroczystości obecni byli  zaproszeni goście: pani Teresa Myszka, Józefa Gawlik
    – siostrzenice Jana Dudka oraz jego bratanek Stanisław Dudek, a także Teresa
    Bielecka i Maria Mucha. Członkowie rodziny wspominali, jak zapamiętali Jana
    Dudka. Po zakończeniu uroczystości Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią
    Małgorzatą Łuszczewską złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie naszego
    patrona.
                                                                                                                 
    16 października w naszej szkole odbyło się również ślubowanie klasy I. Uroczystość
    ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie
    nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców oraz całej wspólnoty
    szkolnej.
    Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej,
    zaprezentowali, pod kierunkiem pani Marii Ochwat, krótką część artystyczną,
    podczas której mogliśmy podziwiać ich wiedzę i umiejętności.
    Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Anna Mikosz. Tym samym pierwszaki zostały
    włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w
    Niedźwiedzy.
    Najmłodsi otrzymali wspaniałe upominki od swoich rodziców, pani dyrektor oraz od
    Samorządu Uczniowskiego.
    W tym uroczystym dniu obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd
    Uczniowski skierował wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli i
    pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność dla
    nauczycieli, za ich codzienny trud,  poświęcenie, czujność i  troskę o  ich dobro. Na

    akademii obecni byli  nauczyciele - emeryci: pani Anna Palej, pani Krystyna Sacha
    oraz pracownicy obsługi, również emeryci: pani Józefa Więcław, pani Elżbieta Kural.,
    pani Anna Niemiec, pani Anna Mrzygłód. Uroczystość uświetnił zespół
    ”Niedźwiedzoki”. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. Każdy z  nauczycieli i
    pracowników otrzymał różę oraz skromny upominek- zakładkę do książki z myślami
    patrona szkoły Jana Dudka oraz ołówek z logo naszej szkoły.

    W uroczystości wziął udział, pułkownik Maciej Możdżeń dyrektor Zakładu Karnego w
    Tarnowie oraz starszy chorąży Paweł Doroż, przyjaciele naszej szkoły, dzięki którym
    zostały odrestaurowane i zakonserwowane drewniane ławki szkolne przez
    osadzonych z Zakładu Karnego.
    .
    Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o trudnej, ale
    jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała im za dotychczasowe
    zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po
    zakończonej akademii uczniowie udali się do swoich domów, a zaproszeni goście na
    poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

  • Oferta zajęć edukacyjnych DCK 2023/24

    Oferta zajęć edukacyjnych DCK 2023/24

    Oferta edukacyjna Dębińskiego Centrum Kultury w nowym sezonie 2023/24

    Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej i różnorodnej oferty zajęć edukacyjnych w sezonie 2023/24 organizowanych przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. “Rozwijamy skrzydła w DCK” to hasło, które także w tym roku będzie towarzyszyć w twórczej podróży dla wszystkich grup wiekowych z wielu przestrzeni kultury (muzyki, tańca, plastyki, ceramiki, teatru, i wielu innych). W tegorocznej ofercie DCK, są zarówno te dobrze znane zajęcia, jak i zupełnie nowe. Dębińskie Centrum Kultury po intensywnym okresie wydarzeń plenerowych już czeka na Państwa, na dzieci i młodzież z terenu gminy Dębno z wielką radością i motywacją do twórczego rozwoju.

    Zapisy na tegoroczne zajęcia będą możliwe za pomocą wygodnego formularza internetowego.

    Także obsługa zajęć odbywa się przy wykorzystaniu zarówno bankowości elektronicznej jak i skutecznego systemu komunikacji i powiadomień sms.

    Formularz zapisów i szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: https://kulturadebno.pl/zajecia-kreatech-2023-2024-copy-2/

    Dodatkowych informacji można uzyskać także drogą telefoniczną (14 66 58 661), email: edu@kulturadebno.pl, na portalu internetowym DCK www.kulturadebno.pl oraz w siedzibie Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi.

    Serdecznie zapraszamy!

  • Sprzątanie Świata 2023r.

    Sprzątanie Świata 2023r.

     

     

     

     

     

    Co roku, w trzeci weekend września odbywa się akcja sprzątania świata.

    Tym razem była to już 30 edycja, a tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie Świata łączy ludzi”.Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i uczniowie klasy 3 oraz 7 wraz z opiekunami ochoczo zabrali się do posprzątania najbliższej okolicy. Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły, drogi prowadzącej do szkoły i sceny. Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     

    Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
    a której nikt nikomu nie może odebrać

    Ignacy Jan Paderewski

     

    Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne
    wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który
    gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy w nowym
    roku szkolnym 2023/2024.  W dniu 4.09.2023 r. w naszej szkole
    rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8:00 podczas
    uroczystej Mszy Świętej dziękowaliśmy za bezpieczne wakacje i
    prosiliśmy o opiekę na nadchodzące miesiące pracy i nauki.
    Następnie, prowadzeni przez poczet sztandarowy naszej szkoły,
    udaliśmy się na salę gimnastyczną, na której odbyła się akademia
    przygotowana przez uczniów klas V-VIII. Słowami poezji
    wspominaliśmy również minioną rocznicę wybuchu II wojny
    światowej. Po powitaniu nowych uczniów i życzeniach kierowanych
    przez Panią Dyrektor Annę Mikosz do rodziców, nauczycieli oraz
    dzieci, udaliśmy się do klas, aby dowiedzieć się, co czeka na nas w
    rozpoczynającym się roku szkolnym.

  • KONKURSY FOTOGRAFICZNE

    KONKURSY FOTOGRAFICZNE


    KONKURS FOTOGRAFICZNY z  Niepołomic:  https://muzeum.niepolomice.pl/



    1.    Natura w twoim obiektywie - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
    2.    KONKURS FOTOGRAFICZNY / DNI JANA PAWŁA II (upjp2.edu.pl)

    3.   KONKURS FOTOGRAFICZNY z  Niepołomic będzie ogłoszony w późniejszym terminie należy                                    sprawdzać stronę:  https://muzeum.niepolomice.pl/

strona:

Aktualności

Kontakt

  • PSP NIEDŹWIEDZA
    Niedzwiedza 130
    32-854 Porąbka Uszewska
  • (+14) 66-56-248

Galeria zdjęć