Młodzi aktorzy, gesty, słowo, muzyka, taniec, kostiumy, rekwizyty, scenografia to wszystko zachwyciło oczy widzów XVI Gminnego Przeglądu Teatralnego, który odbył się 21.04.2015r. w naszej szkole.
Przegląd swoją obecnością zaszczycili: Pan Andrzej Potępa - Starosta powiatu brzeskiego, Pan Marek Łośko - radny powiatowy i sołtys wsi, Pan Marek Gurgul - dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dębnie, Pan Janusz Malinowski - radny wsi Niedźwiedza oraz Ksiądz Stanisław Dudek - proboszcz parafii. Nie zabrakło rodziców i nauczycieli.
Jury w składzie: Pani Danuta Łazarz, Pani Władysława Zych i Pani Aniela Pabijan przyznało I miejsce dla zespołu teatralnego z Jaworska, II - dla grup teatralnych z Woli Dębińskiej i Sufczyna, a na ostatnim stopniu podium uplasowały się zespoły z Niedźwiedzy i Maszkienic.
Statuetkę dla najlepszego aktora zdobyła Emilia Jewuła z Jaworska.
Uczestnicy XVI Gminnego Przeglądu Teatralnego zostali nagrodzeni przez Pana Włodzimierza Gurgula - Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury wyjazdem do tarnowskiego teatru na sztukę „Przygody Pędraka Wyrzutka”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
„Katyń 1940 i 2010. Prawda, ból i nadzieja”.
10.04. 2015 r. dzieci z naszej szkoły oddali hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce podczas pobytu w krypcie wawelskiej przy sarkofagu pary prezydenckiej.
14.04.2015 r. klasa V i VI z PSP Niedźwiedzy uczcili programem słowno- muzycznym 75 rocznicę zbrodni katyńskiej z 1940 r. oraz 5 rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 10.04.2010 r.,
13 IV 1943 r. Niemcy ogłosili, że w lasku pod wsią Katyń niedaleko Smoleńska wojska niemieckie odkryły groby oficerów polskich wziętych do niewoli przez Sowietów jesienią 1939 r.
Katyń – to nie tylko dramat niewoli i wymordowania przez NKWD około 22 tysięcy Polaków, zabijanych pojedynczo strzałem w tył głowy w lesie katyńskim.
Katyń – to prawda przez długie lata okrywana kłamstwem, przemilczana przez mocarstwa, do dzisiaj spychana na margines świadomości.
Katyń – to zbrodnia ludobójstwa, z punktu widzenia prawa- jedno z najkrwawszych zbiorowych przestępstw, zbrodnia przeciwko ludności. Zbrodnia nierozliczona i nieosądzona przez żadną międzynarodową komisję.
Dopiero po prawie 50 latach Związek Radziecki 13 kwietnia 1990 r. oficjalnie przyznał się do popełnienia tej zbrodni.
Zbrodnia katyńska, a także tragedia smoleńska nie może być nigdy wymazana z pamięci Polaków. „MUSIMY PRZEBACZYĆ, ALE NIE WOLNO NAM ZAPOMNIEĆ”, bo jak napisał Adam Mickiewicz w III cz. „Dziadów”, „Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie”
Obiecujemy pamięć, szacunek i wierność ofiarom tych tragedii i Naszej Ojczyźnie – Polsce.
10.04.2015r. klasy I V – VI były na wycieczce na Zamku Królewskim na Wawelu. W programie zwiedzania Wawelu mieliśmy także lekcję muzealną.Przed lekcją muzealną zwiedzaliśmy min Kościół Mariacki, Katedrę na Wawelu.
Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.
Zabawa choinkowa odbyła się w naszej szkole w dniu 10.02.2015r.
W tym roku zabawa karnawałowa była balem przebierańców prowadzonym przez zaproszonych gości..
Za piękne stroje wszystkie dzieci zostały nagrodzone..
W Niedźwiedzy świętowanie Dnia Babci i Dziadka było okazją do prezentacji talentów dzieci. Sceniczne umiejętności zaprezentowali zarówno najmłodsi uczniowie jak i ich starsi koledzy i koleżanki. Wszystko zaczęło się od podziękowań. Potem na szkolnej estradzie prezentowali się kolejni uczniowie. Szkolna grupa teatralna wystawiła jasełka, dzieci z oddziału przedszkolnego i ich starsi koledzy i koleżanki przygotowali recytację i popisy wokalne. Spotkanie zakończono obiadem, który ufundował parafialny oddział Caritas.
W dniu 19.12.2014r tradycyjnie odbyła się w naszej szkole WIGILIA SZKOLNA polączona z KONKURSEM KOLĘD i PASTORAŁEK.
Dyrektor szkoły informuje o możliwości opieki nad dziećmi w dniach:
22XII, 23XII, 24XII, 29XII,30XII,31XII (tj. przerwy świątecznej dla uczniów). Nauczyciele będą pełnić dyżury w szkole od godziny 7:45.
Ponadto informuje się, że w dniach dodatkowo wolnych w szkole tj. 2 i 5 stycznia 2015 r. uczniowie również mogą skorzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
Zwracam się z prośbą do rodziców o zgłoszenie chętnych uczniów, którzy skorzystają z opieki w w/w dniach do czwartku 18 grudnia 2014 r.
JAK CO ROKU WSZYSTKIE DZIECI ODWIEDZIŁ ŚW MIKOŁAJ.
ZDJĘCIA ALBUM FOTOGRAFICZNY 2014/2015.
„Powiedz kto jesteś? Orlątko polskie. Kogo miłujesz? Najwięcej Polskę. Co to jest Polska? Ojczyzna miła. W czym tkwi jej wielkość? We własnych siłach”. Ta myśl, pochodząca z „Katechizmu Orląt Polskich” Adama Kowalskiego przyświecała uczniom klas piątych i szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy, którzy 11 listopada wystąpili w miejscowym kościele parafialnym z montażem słowno-muzycznym.
Uczniowie oddali w ten sposób hołd wszystkim, którzy zginęli za to, żeby Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Młodzież złożyła również kwiaty na miejscowym grobie nieznanego żołnierza. Uroczystość zakończył występ „Niedźwiedzoków”, którzy wspólnie z mieszkańcami Niedźwiedzy śpiewali patriotyczne pieśni.
Akademia zastala przedsawiona także w naszej szkole.
W ramach gminnego projektu „ Historia ludzi, miejsc i wydarzeń” odbyła się w dniu 30.10.14r w naszej miejscowści uroczystość poświęcona pamięci Jana Dudka, rzeźbiarza, poety, a przede wszystkim inicjatora i budowniczego szkoły oraz kościoła w Niedźwiedzy. Rozpoczęła się ona Mszą Św. w intencji Jana Dudka, w czasie której proboszcz miejscowej parafii przedstawił zasługi budowniczego dla społeczności Niedźwiedzy.
Następnie, na placu postojowym obok cmentarza poświęcono tablicę pamiątkową ufundowaną na cześć Jana Dudka oraz złożono kwiaty na jego grobie. Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy. Uczniowie przedstawili życiorys Jana Dudka, a także recytowali napisane przez niego wiersze. Sołtys Niedźwiedzy, Janusz Malinowski podkreślił wkład mieszkańców wsi w budowę placu postojowego, dziękując im równocześnie za zaangażowanie w sprawy wsi. Wójt Gminy Dębno, Grzegorz Brach zaznaczył z kolei duży wkład pracy Jana Dudka w rozwój Niedźwiedzy. Uroczystość zakończyło wystąpienie dyrektora szkoły, Beaty Baki.
Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie
w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej naszej szkoły.
UCZNIOWIE KLASY I
Jakub Baran,
Aleksandra Cicha,
Oliwia Dudek,
Zofia Dudek,
Amelia Glonek,
Julia Grzesik,
Amelia Jadach,
Marcel Michór,
Natalia Mrzygłód,
Miłosz Musiał,
Klaudia Tekiela,
Julia Trojan.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedwiedzy, Rada Sołecka oraz OSP w Niedźwiedzy
zaprasza na:
PIKNIK RODZINNY DNIA 22 CZERWCA
PROGRAM:
15:00 Otwarcie imprezy, powitanie zaproszonych gości oraz oficjalne otwarcie nowo powstałego placu zabaw
15:15 Program artystyczny z okazji Dnia Matki i Ojca
16:15 Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej
16:45 - 18:45 Występy zaproszonych gości
19:15 Zabawa taneczna dla najmłodszych
20:15 ZABAWA TANECZNA - WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY SERDECZNIE
W DNIU 19.03.2014r ODBYŁA SIĘ WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI W KTÓREJ UCZESTNICZYLI UCZNIOWIE KLAS 0 - V NASZEJ SZKOŁY.
ZAPRASZAMY
Spotkania teatralne
odbędą 08 kwietnia 2014r.
godz. 9 00
Szczegółowe informacje w zakładce SPOTKANIA TEATRALNE
W dniu 20,12.2013r odbyla się w naszej szkole WIGILIA SZKOLNA połączona z KONKURSEM KOLĘD I PASTORAŁEK.
DNIA 28.11.2013r ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE ZABAWA ANDRZEJKOWA.
WSZYSCY UCZNIOWIE BAWILI SIĘ I TAŃCZYLI.
RADA RODZICÓW ZORGANIZOWAŁA POCZĘSTUNEK.
Obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę po ponad 100 latach niewoli pod zaborami: pruskim, rosyjskim i austriackim rozpoczęło się występem uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy w miejscowym kościele parafialnym. Przygotowano montaż słowno – muzyczny poświęcony pamięci poległych za Ojczyznę w czasie powstań narodowych, a szczególnie w czasie I wojny światowej. Następnie odbyła się Msza Święta, odczytanie nazwisk poległych mieszkańców Niedźwiedzy, różaniec oraz przemarsz pod Krzyż Nieznanego Żołnierza, gdzie wspólnie oddano hołd poległym, składając kwiaty i zapalając znicze. Na zakończenie uroczystości grupa Niedźwiedzoki dała koncert pieśni patriotycznych
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 95 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZYGOTOWANA PRZEZ UCZNIÓW KLAS IV-V ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE W DNIU 08.11,2013r.
Aerobik na długiej przerwie.
W każdy czwartek w naszej szkole na sali gimnastycznej prowadzone są zajęcia z aerobiku.
Do odpowiednio dobranej muzyki, układ przygotowują uczennice klasy IV i V pod opieką Pani Beaty Koczwary.