Nawigacja

  • RADOSNYCH ŚWIĄT

    RADOSNYCH  ŚWIĄT
  • Boże Narodzenie 2024

    Boże Narodzenie 2024

    W dniu 20.12.2024r odbyła się w Publicznej Szkole  Podstawowej im. Jana Dudka w  Niedźwiedzy wspólna wigilia uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, zorganizowana przy dużej pomocy i udziale Rady Rodziców.
     
         W atmosferę wigilii wprowadziła nas klasa IV która zaprezentowała jasełka pod tytułem: „Czwarty król”, natomiast uczennice z klasy VIII odczytały opowieść o wigilii.

    Następnie odbyło się dzielenie opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz wspólna wigilia przy stołach.
    Nie zabrakło też kolęd i pastorałek śpiewanych przez uczestników konkursu „KOLĘD
    i PASTORAŁEK”.

    Na zakończenie zostały wręczone wszystkim uczestnikom dwóch konkursów –„KOLĘD
    i PASTORAŁEK” oraz „KARTEK ŚWIĄTECZNYCH” wspaniałe nagrody.

  • LODOWISKO MOŚCICE

    LODOWISKO MOŚCICE

    11 grudnia w ramach działalności UKS „Huragan” uczniowie klas IV-VIII udali się na lodowisko do Tarnowa. Głównym celem  wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa. 

    Dla większości uczniów nie był to pierwszy wyjazd ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska.  Nie obyło się oczywiście, bez drobnych upadków ale entuzjazm jaki towarzyszył uczniom podczas jazdy łagodził drobne potknięcia. W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy łyżwiarskiego wypadu odwiedzili tradycyjnie Mcdonald, aby zregenerować utracone siły. Opiekunami łyżwiarzy  z naszej szkoły byli pani Malgorzata Sacha, Joanna Witkowska, pan Jan Sacha, Beata Koczwara. Zabawa była znakomita i pozostawiła niezapomniane wrażenia.                              

  • Zawody Rejonowe

    Zawody Rejonowe

    Zawody Rejonowe

     W zawodach rejonowych w Tenisie Stołowym (gra drużynowa)   rozgrywanych w dniu 10.12.2024r w ramach

    Igrzysk Młodzieży Szkolnej w SP nr 1 w Tarnowie im. Klementyny  Hoffmanowej.

    nasza reprezentacja w składzie:

    Adam Zwoleń, Kamil Gliździński, Mateusz Horodko

    zajęła IV miejsce

    Gratulujemy naszym chłopcom!

  • Święty Mikołaj

    Święty Mikołaj

    W piątek  6 grudnia, naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj!  Spotkanie z tym wyjątkowym gościem zorganizowała Rada Rodziców.

    Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na jego przybycie, a kiedy wreszcie pojawił się w czerwonym stroju radości nie było końca.

    Święty Mikołaj  wraz z Aniołkiem odwiedził każdą klasę, rozmawiał z dziećmi i wręczał im słodkie upominki. Spotkanie z Mikołajem przebiegło w radosnej atmosferze. Nie brakowało śmiechu i pamiątkowych zdjęć, które będą przypominać ten wyjątkowy dzień.

    Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za wizytę i niezapomniane chwile.

    Samorząd Uczniowski w tym wyjątkowym dniu przygotował  dla wszystkich uczniów małe  niespodzianki.

  • Obrazy nićmi malowane

    Obrazy nićmi malowane

     

     

     

    Zorganizowane przez panią Wiolettę Marecik,  4 grudnia  spotkanie z projektu  Zachowajmy naszą tradycję, .czyli Pasjonaci, których warto poznać!  było niezwykle ciekawą okazją do poznania twórczości Walerii Musiał, artystki regionalnej, znanej z unikalnych gobelinów oraz haftów. Działa mieszkanki Łoniowej doceniane były nawet za granicą: plecione sukienki indiańskie zdobyły I miejsce na konkursie w Berlinie!

    Podczas zajęć zaprezentowano różnorodne prace artystki, w tym gobeliny, które można uznać za "obrazy malowane nicią".  Uczniowie  mieli możliwość spróbowania swoich sił w tworzeniu osnowy i tkania gobelinów, dzięki czemu mogli poczuć się jak prawdziwi artyści. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczenia prac podczas zorganizowanej wystawy . Ta inspirująca lekcja na długo zapadnie nam w pamięć, ponieważ  pozwoliła uczniom na bliższe poznanie tradycyjnej sztuki ludowej i twórczości jednej z jej najwybitniejszych przedstawicielek

    .

     

     

    Pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałą lekcję tkactwa.  Dzięki Państwa pasji, zaangażowaniu i wiedzy, młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z tą piękną i tradycyjną sztuką.

    Jesteśmy wdzięczni za użyczenie nam swoich prac, , by uczniowie naszej szkoły mogli poszerzyć horyzonty i poznać tak unikalne rzemiosło. Z całego serca dziękujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów w pracy nad promocją tkactwa i innych tradycyjnych sztuk rzemieślniczych.

     

  • Wyjazd z okazji „Mikołajek”.

    Wyjazd z okazji „Mikołajek”.

    5 grudnia 2024 r. uczniowie klasy VIII udali się na lodowisko do Brzeska. Wyjazd zorganizowano z okazji „Mikołajek”.

     Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Jazda na łyżwach okazała się świetną zabawą. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Każdy jeździł jak umiał: jedni szybciej, drudzy wolniej, jeszcze inni przy bandach, ale każdy z uśmiechem na twarzy pokonywał kolejne okrążenia lodowiska. Zdarzały się  też drobne upadki.  Dodatkowo atmosferę jaka panowała w trakcie jazdy umilała nam muzyka. Niestety wszystko co dobre i przyjemne szybko się kończy. Zmęczeni ale uradowani zeszliśmy z lodowiska. Wyjazd był bardzo udany, gdyż pozwolił nam zrelaksować się i odprężyć oraz wzmocnić naszą sprawność fizyczną.

  • Dzień mikołajkowy klas I, II, III

    Dzień mikołajkowy klas I, II, III

    W piątek 6 grudnia 2024 roku, uczniowie klas I, II, III pojechali do kina Cinema City w Tarnowie na seans filmowy pod tytułem "Vaiana 2". Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania                      w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocjania więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania mikolajek.  Pełni wrażeń kinowych, zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dzień mikołajkowy był wyjątkowo udany.

  • Andrzejki w stylu lat 80

    Andrzejki w stylu lat 80

     

     

    Wiele przygotowań poprzedziło ten wyjątkowy wieczór – wieczór andrzejkowy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby andrzejkowe, dekorację sali gimnastycznej, odpowiednią oprawę muzyczną, układy taneczne, loterię fantową, robienie świecących tatuaży oraz  malowanie twarzy.

    Dzisiaj nie traktujemy już andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak bywało to kiedyś. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa i właśnie do takiej wspólnej zabawy zaprosił wszystkich uczniów SU.

    Nasze tegoroczne andrzejki przebiegały w stylu disco party lat 80-tych. Cudowne lata 80-te kojarzą się przede wszystkim z kiczowatymi strojami, natapirowanymi włosami, kolorem i wyrazistością.

    Na jeden wieczór przenieśliśmy się do świata kolorowych lat 80-tych i poczuliśmy klimat dekady, do której wszyscy czują sentyment. Kolorowe lampiony, świecące kule, taniec, stroje z tamtych lat i niepowtarzalny klimat tamtych czasów towarzyszyły nam podczas tego wieczoru.

    W czasie imprezy o odpowiednią oprawę muzyczną zadbały Ania i Zuzia.To był niezapomniany wieczór…Dziękujemy uczniom, rodzicom, opiekunom.

  • Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym

    Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym

     28.11. 2024 r. w Sufczynie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach indywidualnych i drużynowych chłopców.  Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Adam Zwoleń, Kamil Gliździński i Mateusz Horodko.
    Rozgrywki drużynowe przyniosły wiele zaciętych meczów i sportowych emocji.  Ostatecznie tytuł mistrza zdobyła nasza drużyna -PSP Niedźwiedza, która zakwalifikowała się do zawodów rejonowych.

    Klasyfikacja końcowa (drużynowo):
    1. PSP Niedźwiedza
    2. PSP Czchów
    3. PSP Wojakowa
    4. PSP nr 1 w Jadownikach
    5. ZSP Sufczyn
    6. ZSP Lewniowa
    7-8. PSP Gnojnik, PSP Poręba Spytkowska

    W rywalizacji indywidualnej nasz uczeń Adam Zwoleń zajął III i również zakwalifikował się do zawodów rejonowych. Gratulujemy naszym chłopcom, życzymy dalszych sukcesów.

    Klasyfikacja końcowa (indywidualnie):
    1. Dawid Tomkowski
    2. Kacper Zelek
    3. Adam Zwoleń
    4. Bartłomiej Krzyształ
    5. Jan Pajor
    6. Dominik Korwin.

    Dziękujemy rodzicom, opiekunom za wspieranie młodzieży w rozwijaniu ich pasji.

  • Jak budować dobre, pozytywne więzi z rówieśnikami?

    Jak budować dobre, pozytywne więzi z rówieśnikami?

    8 listopada 2024 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku asp. szt. Marek
    Świder oraz st. sierż. Kamil Szpil spotkali się z uczniami klasy ósmej, aby przeprowadzić prelekcję
    profilaktyczną na temat szkodliwości zażywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych.
    Policjanci przestrzegali przed sięganiem po tego typu niebezpieczne środki. W trakcie
    prowadzonych rozmów podawali przykłady młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź
    chęcią przypodobania się towarzystwu, spróbowali dopalaczy, a w konsekwencji uzależnili się od
    nich, tracąc zdrowie lub życie.
    Następnie funkcjonariusze wyjaśnili czym jest przemoc  fizyczna i psychiczna oraz jak
    postępować, gdy jesteśmy jej świadkami. Przypomnieli również wszystkim o bezwzględnym
    stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Zwrócili
    uwagę, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Ważnym
    elementem spotkania była rozmowa o tym, jak budować dobre, pozytywne więzi z rówieśnikami.

  • „Dzień sławnego imienia”

    „Dzień sławnego imienia”

    „Dzień sławnego imienia” 21.11. 2024 r. w naszej szkole odbył się  „Dzień sławnego imienia”. W tym dniu uczniowie przebrali się za sławne, znane osoby. W kilku słowach zaprezentowali znanych  pisarzy, piosenkarzy, polityków, aktorów, znane postacie historyczne i duchowne. Wszystkim uczniom dziękujemy za pomysłowość. 

  • Akademia z okazji Święta Niepodległości

    Akademia z okazji Święta Niepodległości

    Słowa Jana Pawła II  „Ziemio polska, ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona!” były mottem uroczystej akademii z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która odbyła się w naszej szkole 8 listopada o godzinie 10.00. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany
    przez uczniów klas ósmej, szóstej i piątej oraz pieśni w ich wykonaniu  wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11. listopada 1918 roku. W skrócie przedstawiona została sytuacja polityczna kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości, a w recytowanych przez uczniów utworach przewijał się obraz ojczyzny, symboli narodowych, wiary, wolności, poświęcenia i miłości do kraju. Narratorzy przypomnieli, że wraz
    z przyjęciem chrześcijaństwa nasz kraj wszedł na stałe w dzieje Europy. Wspomnieli daty powstań narodowych, podkreślając ofiarność ich uczestników, a  także odnieśli się do  wydarzeń z niedalekiej przeszłości mających duży wpływ na obecny  ustrój naszego państwa. Dekoracja przywoływała najważniejsze wydarzenia historyczne, począwszy od pierwszego rozbioru Polski.
    Dzień ten był dla nas lekcją patriotyzmu i wyrazem pamięci o tych, dzięki którym żyjemy
    w wolnej Polsce. Uroczystość przygotowała Małgorzata Sacha, podkłady muzyczne i nagłośnienie Kacper Dudek, dekorację Aneta Kania, Beata Koczwara, Marzena Curyłło.  

     

    11 listopada 2024 roku o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali 
    mieszkańcom w kościele pw. NMP Królowej Polski w Niedźwiedzy  swój montaż słowno-muzyczny upamiętniający 106. rocznicę odzyskania niepodległości
    przez Polskę. Występujący przypomnieli najważniejsze daty z historii,
    w wierszach przywołali obraz ojczyzny, wiary, odpowiedzialności i poświęcenia. To kolejna lekcja patriotyzmu dla nas wszystkich, przypomnienie o wartościach, a także oddanie hołdu tym, którzy oddali życie za niepodległą Polskę. Przygotowanie uroczystości Beata Koczwara i Małgorzata Sacha.

  • Igrzyska Młodzieży - w tenisie stołowym

     Igrzyska Młodzieży - w tenisie stołowym

     7. 11. 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sufczynie odbyły się zawody z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klasy VIII.  W grze indywidualnej:

     Adam Zwoleń zajął  1 miejsce,

     Mateusz Horodko  5 miejsce, 

    Kamil Gliździński  6 miejsce.

     W grze drużynowej Adam Zwoleń i Kamil Gliździński zajęli  1 miejsce. Wszyscy chłopcy zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  • „Odkrywaj przyszłość z Zielonką”

    „Odkrywaj przyszłość z Zielonką”

    8.11. 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku uczniowie  z klasy VIII brali udział w warsztatach  zawodoznawczych pod hasłem „Odkrywaj przyszłość z Zielonką”.  Podczas warsztatów mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę na temat branż, które ich interesują,  poznali kluczowe technologie, procesy i metody pracy, które kształtują przyszłość kariery zawodowej, samodzielnie wykonywali wiele ćwiczeń praktycznych.   Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na wirtualnej strzelnicy. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały m.in. branże: mechatroniczna, elektryczna, informatyczna, budowlana, geodezyjna, mechaniczna, gastronomiczna, hotelarska, fryzjerska. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorom dziękujemy za gościnność.

  • Uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Krakowie

    Uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Krakowie

    Dnia 5 listopada uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Krakowie.Najpierw odwiedzili Muzeum Lotnictwa ,gdzie od przewodnika dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o historii lotnictwa,  samolotach i znanych pilotach.

      Następnie  cała grupa odwiedziła ,,Świat Młodych Techników" na ulicy Kościuszki 47 w Krakowie.Tam uczniowie  mogli posłuchać o historii lotów w Kosmos,  zobaczyć  kosmiczne pojazdy z klocków lego i podziwiać mnóstwo innych pojazdów zbudowanych z lego.Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z programowania.

      Uczniowie po zajęciach w Świecie Młodych Techników  odwiedzili krakowskie ZOO. 

  • Konkursy:,, Miej zasady segreguj odpady” oraz ,,Widokówka z mojej miejscowości”

    Konkursy:,, Miej zasady segreguj odpady” oraz ,,Widokówka z mojej miejscowości”

    Konkurs,, Miej zasady segreguj odpady”
    W październiku uczniowie klasy drugiej naszej szkoły wzięli udział w
    Gminnym Konkursie ,,Miej zasady segreguj odpady”. Zadaniem konkursowym
    dla klas I-III było opracowanie bajki edukacyjnej i wykonanie książeczki.
    Uczniowie po omówionym temacie o ekologii, przy pomocy wychowawcy
    ułożyli wiersz pt ,,Przygoda kropelki”. Samodzielnie wykonali ilustracje
    związane z wierszem ,przepisali kolejno zwrotki i przykleili je do odpowiedniej
    ilustracji. W ten sposób po złożeniu kolejnych kartek z rysunkami powstało
    wspólne dzieło: książeczka edukacyjna. Praca ta zajęła III miejsce w kategorii
    prac klas I-III.
    Konkurs ,,Widokówka z mojej miejscowości”
    W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w
    konkursie ,, Widokówka z naszej miejscowości” Prace na ten konkurs wykonali
    uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Komisja konkursowa przyznała II
    miejsce uczennicy klasy pierwszej Lenie Cichej w kategorii klas I –III ,oraz III
    miejsce Wojciechowi Niemiec. Na wyróżnienie zasłużył Antoni Niemiec.

  • „ Mózg ma moc. Kiedy mózg się uczy? Style uczenia.”

    „ Mózg ma moc. Kiedy mózg się uczy? Style uczenia.”

    Dnia 23 października 2024 roku, nauczyciele ze szkół gminy Dębno wzięli udział w szkoleniu
    pt.: „ Mózg ma moc. Kiedy mózg się uczy? Style uczenia.”
    Organizatorem szkolenia było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
    w Tarnowie, natomiast gospodarzem spotkania - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana
    Dudka w Niedźwiedzy. Prowadząca – Pani Magda Huczek – Makowska - prawniczka z
    wykształcenia, menadżerka z zamiłowania, pasjonatka ludzkiego mózgu, specjalistka z
    zakresu neurodydaktyki, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła tajniki ludzkiego mózgu.
    Celem głównym wykładu było omówienie stylów uczenia się. Zrozumienie tego pomaga
    uświadomić sobie, jaka jest różnorodność przyswajania wiedzy, a tym samym pozwala na
    bardziej efektywne uczenie innych. Dobranie odpowiednich technik i metod nauczania
    wpływa na maksymalne wykorzystanie potencjału ludzkiego umysłu. Okazuje się, że te
    metody są bardzo proste, ale często przez nas nieuświadomione, na przykład ruch, śmiech,
    oddech czy kierunek patrzenia ma dla mózgu wielkie znaczenia.
    Na koniec Anna Mikosz, dyrektor szkoły w Niedźwiedzy, serdecznie podziękowała
    wszystkim nauczycielom ze szkół gminy Dębno, którzy przybyli na szkolenie. Podziękowała
    również organizatorom, czyli Pani Anicie Stinii – kierownikowi formy z Małopolskiego
    Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie oraz Pani Magdalenie Huczek – Makowskiej
    – prowadzącej spotkanie, a także nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie
    szkolenia.

  • Piesza wycieczka klasy IV pod Pomnik Lotników Liberatora.

    Piesza wycieczka klasy IV pod Pomnik Lotników Liberatora.


    Klasa IV w dniu 22.10.24 wybrała się z wychowawcą  na pieszą wycieczkę do Łysej Góry.
    Podziwiając piękne jesienne krajobrazy naszych okolic  dotarliśmy pod Pomnik Lotników Liberatora gdzie, postawiliśmy symboliczny znicz oddając cześć poległym bohaterom.

    Jak podaje strona internetowa: www.miejscapamiecinarodowej.pl

    W nocy z 16/17 sierpnia 1944 r. w Łysej Górze na "Przymiarkach" rozbił się samolot typu Liberator EW-161 "N" z 31. Dywizjonu Południowoafrykańskich Sił Powietrznych (SAAF), zestrzelony przez niemieckiego nocnego myśliwca, w drodze powrotnej do bazy we Włoszech po dokonaniu zrzutu dla Powstania Warszawskiego. Zginęła cała załoga samolotu. Do swojego drugiego lotu z zaopatrzeniem dla Powstania Warszawskiego dowodzona przez kapitana Gordona Lawrie załoga wystartowała z Włoch 16 sierpnia 1944 r. o godz. 19.30. Samolot dokonał szczęśliwego zrzutu na placówkę "Hamak" w Puszczy Kampinoskiej k/Warszawy zrzucając w zasobnikach m.in. karabiny i pistolety maszynowe wraz z zapasem amunicji, granatniki typu PIAT oraz granaty. W drodze powrotnej w okolicach Tarnowa Liberator został zaatakowany przez dwa nocne myśliwce. Po nierównej walce Liberator został zestrzelony przez asa nocnych myśliwców niemieckich na froncie wschodnim leutnanta Gustava Francsi. Prawdopodobnie tuż przed rozbiciem się o ziemię maszyna eksplodowała w powietrzu. Jej szczątki znalazły się bowiem w trzech miejscach. Cała załoga spłonęła we wraku. Kadłub maszyny spadł w wąwozie, gdzie znajduje się obecnie pamiątkowy obelisk.

    https://www.miejscapamiecinarodowej.pl/images/malopolskie2/lysag.JPG

     

     

  • Wycieczka do Zakopanego

    Wycieczka do Zakopanego

    11 października 2024r. uczniowie klasy VI z wychowawcą oraz uczniami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej we Wróblowicach udali się na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie nowoczesnego Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. W czasie edukacyjnego spaceru, uczniowie zobaczyli makietę Tatr,  ekspozycje ukazujące tatrzańską przyrodę oraz salę odwzorowującą jaskinię.

    Następnie odwiedziliśmy Wielką Krokiew – słynną skocznię narciarską, będącą jednym z symboli Zakopanego. Kolejnym punktem programu był spacer do Doliny Białego. Niestety pogoda nie do końca sprzyjała piechurom, gdyż zaczął padać deszcz i musieliśmy skrócić wędrówkę. Autokarem udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wybudowane z wdzięczności za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Tego dnia nie mogliśmy pominąć  jednej z najsłynniejszych ulic Zakopanego jaką są Krupówki. Na deptaku uczniowie mieli możliwość kupienia oryginalnych góralskich pamiątek. Podziwiając architekturę zakopiańską uczestnicy wycieczki udali się w kierunku dolnej stacji Gubałówki, skąd udaliśmy się w drogę powrotną.  Wycieczka była okazją do zwiedzania, obcowania z przyrodą oraz integracji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • PSP NIEDŹWIEDZA
    Niedzwiedza 130
    32-854 Porąbka Uszewska
  • (+14) 66-56-248

Galeria zdjęć